Ministerstvo průmyslu a obchodu již podruhé spouští program COVID nájemné. V rámci něj stát zaplatí zasaženým podnikatelům polovinu nájmu za třetí čtvrtletí tohoto roku. Zájemci mohou o úhradu nájemného žádat elektronicky od 21. října 2020 do 21. ledna 2021.

Jaké podmínky budou muset podnikatelé dodržet?

STÁT NA NÁJEMNÉ UVOLNÍ 1,2 MILIARDY KORUN

Druhá vlna koronaviru je tady a s ní i další opatření, která omezují nejen náš běžný život, ale i podnikání ve většině segmentů trhu. V návaznosti na to Ministerstvo průmyslu a obchodu nabídlo zasaženým podnikatelům možnost opětovného využití programu COVID nájemné. Zájemcům o něj tak stát vyplatí 50 % nájemného za třetí čtvrtletí tohoto roku.

Na úhradu nájmů bude uvolněno 1,2 miliardy korun, což je o 3,8 miliardy korun méně než během první vlny pandemie. Stát však podnikatelům příspěvky vyplatí i v případě, že vládní opatření budou ukončena již v listopadu.

ŽÁDOSTI BUDE MOŽNÉ ELEKTRONICKY PODÁVAT OD 21. ŘÍJNA 2020 DO 21. LEDNA 2021. 

PODMÍNKY SE AŽ NA PÁR VÝJIMEK NEMĚNÍ

Podmínky žádosti o uhrazení nájemného se od těch z první vlny nějak zásadně nemění. O příspěvek mohou požádat všichni podnikatelé, které buď celkově nebo částečně zasáhla vyhlášená opatření proti šíření pandemie koronaviru.

Mezi ně se řadí provozovatelé kin, provozoven stravovacích služeb, zoologických zahrad, kongresů a jiných vzdělávacích akcí, posiloven, komerčně provozovaných sportovišť a dalších vybraných služeb.

NA ROZDÍL OD PRVNÍ VLNY NEBUDOU PRONAJÍMATELÉ NUCENI POSKYTNOUT SLEVU NA NÁJEMNÉM VE VÝŠI 30 %.

Nárok na příspěvek budou mít všichni podnikatelé, kteří smlouvu o nájemném uzavřeli do 1. července tohoto roku a před podáním žádosti uhradili alespoň polovinu nájmu. Maximální výše příspěvku na jednoho podnikatele je nastavena na 10 milionů korun, přičemž se příspěvky z obou vln programu nesčítají.

A JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR NA PROGRAM COVID NÁJEMNÉ? JEDNÁ SE O DOSTATEČNOU POMOC ZE STRANY STÁTU? NAPIŠTE NÁM SVŮJ NÁZOR DO KOMENTÁŘŮ.

NASTAL ČAS NA SETKÁNÍ?

Pojďme si domluvit osobní schůzku.

Společně vymyslíme tu nejlepší variantu pro Váš život,
Vaši rodinu nebo Vaši firmu.

Kontakt

Provozovatel webu je Jakub Kupka IČ 03227651, FO podnikající podle Živnostenského zákona.

Pod lipami 1296, Jičín

+420 736 221 443

jakub.kupka@edofinance.cz

Partneři