I přestože panuje nejistota a Covid-19 opět nabírá na síle, sazby hypoték stále klesají. V květnu jako první zlevnila Moneta Money Bank. Hypoteční banka, ČSOB a v závěru měsíce i Česká spořitelna přišly s časově omezenou nabídkou snížení sazeb u hypoték. Průběžně upravovaly své sazby v Oberbank, Fio bance a Bance Creditas. Za posledních několik měsíců se jedná o největší meziměsíční pokles.

Z hlediska úrokových sazeb se stává hypoteční úvěr nejzajímavějším od podzimu roku 2017. Průměrné sazby se totiž přibližují k hranici dvou procent. Rekordní zájem hlásí nejen bankovní financování úvěru, ale též stavební spořitelny. Kdy padne hranice 2% ještě není jasné. Zásadní na úvěrovém trhu stále zůstává celkové dění v ekonomice státu v následujících týdnech a měsících.

Z hlediska bankovních zdrojů pro financování se nebude zdražovat zřejmě docela dlouhou dobu, jelikož přebytek likvidity je enormní a zájem centrální banky o zjednodušení pravidel pro úvěrování komerčními protějšky je jasně viditelný.

Ceny nemovitostí však stále neklesají. Dokládá to i fakt, že průměrná výše hypotéky meziročně vzrostla o 412 tisíc korun na 2 745 000 Kč. Snižuje se také pravděpodobnost, že situace ohledně poklesu cen nemovitostí nastane. Ceny stavebního materiálu, stavebních úprav a zasíťování pozemků stoupá, počet kolaudovaných bytů klesá. To vše tvoří cenu nemovitostí. Primárním cílem a zájmem banky je si bezpečně prověřit potenciálního zájemce, kterému schválí hypoteční úvěr, nikoli přestat půjčovat.

V tom komu banka půjčí se objevují velké rozdíly, a tak je stěžejní, aby Váš finanční poradce měl perfektní znalost úvěrových produktů.

NASTAL ČAS NA SETKÁNÍ?

Pojďme si domluvit osobní schůzku.

Společně vymyslíme tu nejlepší variantu pro Váš život,
Vaši rodinu nebo Vaši firmu.

Kontakt

Provozovatel webu je Jakub Kupka IČ 03227651, FO podnikající podle Živnostenského zákona.

Pod lipami 1296, Jičín

+420 736 221 443

jakub.kupka@edofinance.cz

Partneři